Sztuka dla małolatów

W bibliotece szkolnej uczniowie poznają i inscenizują arcydzieła znanych malarzy.Wcześniej dzieci z klasy 1E, a w czwartek 12 października dzieci z klasy 1B wysłuchały opowieści o malarstwie i przedstawiły obrazy: Leonardo da Vinci – „Mona Lisa” i „Dama z łasiczką”, Vincent van Gogh – „Autoportret” i „Słoneczniki”, Tadeusz Makowski „Teatr dziecięcy”. Następnie sami wcielili się w role artystów i zaprojektowali plastycznie pierwszą poznaną przez siebie literę A (jak artysta) w graficznym stylu „Kompozycji C” Pieta Mondriana. W ten to sposób uczniowie wkroczyli w zaczarowany świat sztuki, poznając najbardziej rozpoznawalne  malarskie dzieła, a  bawiąc się formą i kolorem wykonali własne arcydziełka.