Być prawnikiem

W dniu dzisiejszym uczniowie trzecich klas gimnazjum mieli możliwość odwiedzenia Sadu Rejonowego w Gryfinie i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że gościła nas Prezes i Sędzia Sądu Rejonowego – Pani Monika Gniazdowska. Uczniowie mogli siedzieć w sali rozpraw, zaś Pani Prezes opowiedziała uczniom, jakie kwalifikacje i specjalności występują w zawodach prawniczych. Wykazała różnice między zawodami prawniczymi. Podkreśliła ważność predyspozycji zawodowych i psychofizycznych. Powiedziała, jak wygląda ścieżka kariery i rozwoju zawodowego w zawodach prawniczych, jak również w jakich innych zawodach pracują zatrudniane w Sądzie osoby. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pani Prezes, którą na koniec zasypali pytaniami.

W imieniu Dyrekcji szkoły, uczniów biorących udział w spotkaniu wyrażam ogromne podziękowanie Pani Monice Gniazdowskiej – Prezesowi i Sędziemu – Sądu Rejonowego w Gryfinie.

Anna Pankowska
szkolny doradca zawodowy