Klub Poszukiwacza Obrazów

Uczniowie klas 3f, 3e i 3a SP zostali zaproszeni do odwiedzenia Bibliotecznego Muzeum Sztuki. Mogli podziwiać i zapoznać się  z wybranymi dziełami sztuki od starożytności do czasów współczesnych. Bezpłatny bilet wstępu na wystawę „Portret kobiety w sztuce” obejmował poznanie obrazów („Mona Lisa” i „Dama z łasiczką” Leonarda da Vinci, „Madonna pod jodłami” Lucasa Cranacha Starszego, „Dziewczyna z perłą” Jana Vermeera, „Bursztynka” gryfinianki Elżbiety Stasiak i „Bajka całkiem znana” szczecinanki Wiesławy Burnat) oraz antycznej rzeźby. Po wizycie w muzeum uczniowie wypełniali kartę młodego znawcy sztuki utrwalając poznane wiadomości, oglądali multimedialną prezentację i rysowali  swój autoportret.