Udział pocztów sztandarowych w obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja

Dnia 3 maja 2018 roku w kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gryfinie odbyła się uroczysta msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Henryka Krzyżewskiego. Jak co roku msza z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja otrzymała muzyczną oprawę Orkiestry Dętej Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Swoją obecnością zaszczycili włodarze i radni Miasta i Gminy Gryfino oraz powiatu gryfińskiego. Ksiądz proboszcz podziękował  za obecność pocztom sztandarowym repezentujących szkoły, stowarzyszenia,  związki i instytucje gryfińskie. Stwierdził ,że w szczególny sposób uświetniają każdą państwową i kościelną uroczystość stając się najlepszą wizytówka  każdej placówki. Nasza szkoła reprezentowana była przez poczty sztandarowe SP 3 oraz gimnazjum.

Magdalena Gazdecka-Goślinowska