Najlepsi ratownicy w powiecie!

Zawał serca, atak dzików w lesie, poparzenie podczas grillowania, zakrztuszenie czy atak epilepsji – między innymi z takimi sytuacjami musieli poradzić sobie uczestnicy tegorocznych  zawodów pierwszej pomocy. Rywalizacja, jak zwykle była ostra – o czołowe miejsca ubiegały się bowiem 22 drużyny, co daje łącznie 110 uczestników.
Jest to impreza, która od początku jest organizowana na bardzo wysokim poziomie, głównie za sprawą  profesjonalnie odwzorowanych , nieprzewidywalnych sytuacji, z którymi muszą poradzić sobie młodzi ratownicy.
Nasza drużyna w składzie : Marta Zielińska, Szymon Zieliński, Weronika Matławska, Natalia Fitas oraz Zuzanna Sołtysiak poradziła sobie bardzo dobrze i zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych 🙂
Było o co walczyć, ponieważ na zwycięzką drużynę czekał puchar przechodni Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy ufundowany przez włodarzy wszystkich gmin Powiatu Gryfińskiego, a pod patronatem burmistrza miasta Gryfina – Mieczysława Sawaryna.
Najistotniejsza jest jednak satysfakcja, że tak trudną wiedzę nasi uczniowie z powodzeniem  potrafią zastosować w praktyce.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy 🙂
Opiekun Szkolnego Koła PCK – Joanna Cichała