Mini Mundial – Awans do Finału Wojewódzkiego

W niedzielę 3 czerwca na gryfińskim stadionie odbyła się impreza sportowa Mini Mundial – „Podejmij Wyzwanie”. Jest to turniej piłki nożnej rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych dla uczennic i uczniów klas III-IV i klas V-VI. Świetnie wypadła nasza drużyna z klas III/IV, która po rozegraniu czterech meczów zajęła pierwsze miejsce i awansowała do Finału Wojewódzkiego – Gratulacje! Ich droga do zwycięstwa to bardzo dobry przykład, że trzeba grać do końca w każdym turnieju. Początek niezbyt udany: remis 1:1 z SP1 i przegrana z SP2 – 1:3. O drugim miejscu w grupie zdecydowały rzuty karne pomiędzy nami i SP1. Wygrana 3:2 dała awans do półfinału. Od tego momentu szczęście było już po naszej stronie. W półfinale wygrana z SP Chwarstnica i w finale ponownie spotkaliśmy się z SP2. Tym razem to my byliśmy górą. Wygrana 2:1 – złote medale, piękny puchar i radość z awansu!
Reprezentacja pod opieką Małgorzaty Stefańskiej zagrała w składzie: Weronika Małolepsza IVC, Aleksandra Sowa IVE, Jakub Buckowski IVE, Jacek Wodzyński IVE, Kacper Jakonis IVC, Igor Bułgajewski IVC, Hubert Ochocki IVC, Kacper Mularczyk IVA, Maciej Wójcik IVC, Wojciech Osiński IVE.
Drużyna z klas V/VI, choć tu trzeba zauważyć, że nasza reprezentacja (oprócz 1 dziewczyny) składała się z uczniów klas V – po ambitnej walce zajęła VI miejsce.
Starsi pod opieką Małgorzaty Hasse zagrali w składzie: Joanna Wójcikowska VIC, Alicja Smołuch VA, Jan Olszański VA, Jan Zakrzewski VA, Miłosz Żeglin VA, Oliwier Hasse VA, Kacper Kurpiewski VA, Filip Ostrowski VA, Oskar Kamieniak VB, Max Onderka VB.
Zdjęcia z zawodów.