Najstarsze klasy odwiedziły Elektrownie Dolna Odra.

W październiku odbyły się wyjazdy zawodoznawcze klas VIII i III gimnazjum.

Wyjazdy dotyczyły zapoznania się z zawodami wykonywanymi na terenie zakładu Elektrownia Dolna Odra.

Uczniowie zwiedzili bloki Elektrowni, zainteresowanie wzbudziło nie tylko chłopców ale również dziewczęta. Opiekun wyznaczony przez firmę opowiadał ciekawostki i pokazywał maszyny.

Dowiedzieli się między innymi, że to konwencjonalna elektrownia blokowa, z otwartym układem chłodzenia a produkcja przeznaczona jest dla Krajowego Systemu Elektroenergetycznego i zasilenia w ciepło naszego miasta.

Uzyskali również informacje na temat ofert pracy i jaką szkołę należy ukończyć aby starać się o pracę w Elektrowni Dolna Odra.

Tak ważne informacje na temat firmy, w przyszłości na pewno się przydadzą uczniom.