Po drugiej stronie gór

„ Po drugiej stronie gór”– to opowiadanie Anny Onichimowskiej, które towarzyszyło dzieciom z klasy 1d na spotkaniu w Bibliotece Miejskiej w Gryfinie na Górnym Tarasie w dniu 13 grudnia 2018r. Dzieci  poznały historię afrykańskiej dziewczynki o imieniu Aisza, która  musiała pokonywać długą drogę po wodę.  Opowiadanie przedstawiła pierwszakom pani Anna Imbiorowicz- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie. Do prezentacji utworu wykorzystała teatrzyk kamishibai – teatrzyk obrazkowy. W czasie spotkania poruszono ważny temat dotyczący oszczędzania wody i sposobów jej ochrony. Dzieci rozwiązywały zagadki , układały przysłowia oraz wykonywały doświadczenia z wodą . To ciekawa propozycja zajęć łącząca literaturę i ekologię.

Anna Goźlińska