Zakład mechaniczny „AUTOCENTRUM”

18 marca odbyło się wyjście zawodoznawcze do Zakładu mechanicznego „Autocentrum” w Gryfinie, w którym wzięli udział uczniowie klas III gimnazjum. Głównym celem wizyty było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu –  mechanika samochodowego oraz poznanie zakładu – jako miejsca praktycznej nauki zawodu. Po przywitaniu naszej grupy przez właściciela firmy Pana inż. Jakuba Błaszczyka, młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat działalności firmy oraz cech psychofizycznych, wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania zadań zawodowych. Pan Błaszczyk podkreślił uczniom również, że na obecnym rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych mechaników samochodowych.

Natalia Gadowska – doradca zawodowy