Pięć medali w Indywidualnych Zawodach LA

W środę 22 maja odbył się Finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych. Najlepsi lekkoatleci powiatu gryfińskiego walczyli nie tylko o medale, ale również o możliwość startu w Mistrzostwach Województwa. W zawodach wystartowało 23 naszych reprezentantów, którzy zdobyli łącznie 5 medali w tym: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Złoty medal i awans do Finału Wojewódzkiego uzyskał Filip Ogonowski (7D) w biegu na 2000 m. Gratulacje! Będziemy trzymać kciuki za Finał Wojewódzki. Poza Filipem na podium stanęły jeszcze cztery dziewczyny. Srebrny medal zdobyła Joanna Wójcikowska (7D) w biegu na 300 m. Brązowe medale wywalczyły: Julia Pawicka (8B) w pchnięciu kulą, Martyna Luchcińska (8B) w biegu na 600 m i Julia Wiczkowska (8A) w biegu na 1000m. Pozostali nasi reprezentanci, którzy zajęli miejsca poza podium:
Ilona Nowopolska (3B Gim) 4 m-ce w biegu na 300m, Sandra Mizińska (7B) 5 m-ce w skoku w dal, Kaja Zakrzewska (8B) 5 m-ce w biegu na 1000m, Paulina Trzeciak (3A Gim) 6 miejsce w biegu na 100m, Daria Kuźniewska (3B Gim) 7 m-ce w biegu na 100m, Magdalena Bubel (7D) 8 m-ce w pchnięciu kulą, Aleksandra Piekarz (8C) 11 m-ce w pchnięciu kulą, Aleksandra Warkowska (8A) 14 m-ce w pchnięciu kulą.
Hubert Biedroń (7C) 4 m-ce w biegu na 100m, Jakub Szachnowski (8B) 4 m-ce w biegu na 2000m, Konstantyn Mitroshyn (8C) 5 m-ce w pchnięciu kulą i 9 m-ce w biegu na 100m, Wiktor Korczyński (7D) 7 m-ce w skoku w dal i 9 m-ce w biegu na 300m, Patryk Kolanek (7C) 8 m-ce w biegu na 1000m, Wojciech Azarkiewicz (8B) 9 m-ce w biegu na 1000m, Szymon Kostecki (8B) 10 m-ce w biegu na 100m, Kacper Koncewicz (8A) 10 m-ce w biegu na 300m, Oskar Ostrowski (8A) 10 m-ce w pchnięciu kulą.
Sztafeta 4x100m dziewcząt zajęła 4 miejsce a sztafeta chłopców 6 miejsce.
Reprezentację dziewcząt prowadziła Anna Pawłowska, a reprezentację chłopców Małgorzata Stefańska.