Dzień Kropki

15 września uczniowie klasy 3f dołączyli do świętujących Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu podczas wszystkich zajęć motywem przewodnim była… kropka. Międzynarodowy Dzień Kropki został zapoczątkowany przez opowieść P. Reynoldsa o małej Vashti, która dzięki nauczycielce plastyki uwierzyła we własne możliwości. 

Uczniowie obchody Dnia Kropki rozpoczęli od obejrzenia historii o Vashti. Następnie z dużym zaciekawieniem i w pełnym skupieniu łączyli ponumerowane kropki, aby przekonać się, co przedstawia rysunek. Zamieniali umieszczoną na kartce kropkę w „coś”. Dzięki ich bujnej wyobraźni kropka stała się kołem pojazdu policyjnego, okiem misia pandy, kwiatkiem, planetą. Wycinali wielkie kropki, na których rysowali lub zapisywali swoje talenty. Później przy wielkim aplauzie braw, przedstawiali swoje kropki na forum klasy. Wiele emocji wzbudziła także zabawa „Matematyczne kropki”. Celem wszystkich zajęć było wzbudzenie w uczniach kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do działania. Prace wykonane przez dzieci oraz uśmiech na ich twarzach, świadczą o tym, że cel został w 100% osiągnięty.

Agnieszka Pomykała