Sieć – bezprzewodowo w szkole dla każdego ucznia i rodzica

Od dziś można w szkole korzystać z sieci WI-FI o nazwie dziennik.

Hasło nie jest wymagane, gdyż po uzyskaniu połączenia z siecią dostępne są tylko (jak sama nazwa wskazuje) strony szkoły (zsgryfino, sp3gryfino, pracownia) i dziennik elektroniczny. Pracownia informatyczna i dziennik wymagają logowania do swoich zasobów. Działać powinna też aplikacja mobilna.

Nie ma możliwości wykonania resetu haseł (to robimy co 30 dni), bo serwisy google i microsoft są w tej sieci Wi-FI niedostępne.

Można takiej operacji dokonać korzystając z konta do komputera w pracowni informatycznej lub w czytelni.

Warto przypomnieć, że jeden nadajnik obsłuży jednocześnie tylko kilkadziesiąt urządzeń, warto więc poszukać miejsc niezbyt zatłoczonych 🙂
No i mile widziana informacja jak to działa, bo dostrojenie kontrolera WI-FI będzie raczej potrzebne…

Pierwsza uwaga, zrobić zakładkę do strony https://uonetplus.vulcan.net.pl/gryfino/ Łączenie sie poprzez strony szkoły jest utrudnione, bo strony zawierają wiele elementów z innych adresów. Jeśli te są blokowane to przeglądarka każe czekać dość długo na strony szkolne.