„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa…”

„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa…”3 października 2017 r. uczniowie z klasy 1a sprawdzali autentyczność tych słów podczas zwiedzania lokomotywowni na Wzgórzu Hetmańskim w Szczecinie. Dzieci miały możliwość przejechania pociągiem ze stacji w Gryfinie do stacji Szczecin Wzgórze Hetmańskie. Mogły z bliska przyjrzeć się pracom remontowo-montażowym, które odbywają się w halach lokomotywowni oraz usiąść w kabinie maszynisty podczas zwiedzania Złotego Pociągu, jak również wcielić się w rolę konduktora. Przewodnik z dużym zaangażowanie opowiadał o linii kolejowej, z jaką prędkością jeżdżą pociągi, jakie są stacje, tory, bocznice… Jednak największą radość sprawiła dzieciom przejażdżka pociągiem, dla większości pierwsza w życiu.