Warsztaty literackie

16 października uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w warsztatach literackich „Wczytaj się w życie – to naprawdę ciekawe” organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy w Rozwoju Społecznym i Zawodowym Osób Niepełnosprawnych.  Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gryfinie na Górnym Tarasie. Młodzi czytelnicy mieli okazję porozmawiać z osobami niepełnosprawnymi o swoich ulubionych książkach, dowiedzieć się, w jaki sposób książki czytają osoby niewidome, porozmawiać o tym, czy i co warto czytać. Oprócz tego wykonano kolorowe zakładki do książek i exlibrysy – ich przygotowanie wzbudziło w dzieciach najwięcej emocji.  Zarówno zakładki, jak i pieczątki z exlibrysami uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.