100 000 odsłon naszej strony internetowej.

100 000 – Tyle właśnie wskaże licznik odwiedzin (na dole strony) w poniedziałek 30 października przed południem (aktualnie  28 paź. 23:10 na liczniku jest 98 632). Wiemy to dzięki statystykom naszych stron internetowych. Najcześciej trafiają nasi goście do nas wpisując adres w przeglądarce ale i też wchodzą na naszą stronę inaczej:

Motorem naszej strony jest oczywiście dziennik elektroniczny. W ostatnim tygodniu link do dziennika użyty został 5454 razy.

Dziś w sobotę w dzienniku zalogowało się 1053 rodziców i co ciekawe do tej pory żaden uczeń. Od początku roku rodzice odwiedzili dziennik elektroniczny 96 058 razy, ostatnio coraz częściej korzystają z aplikacji Dzienniczek Plus. Dzieci od czwartej klasy mają już konta w dzienniku jednakże nie korzystają z niego tak czesto jak ich starsi koledzy, uczniowie klas gimnazjalnych odwiedzili dziennik 26 706 razy a uczniowie SP 3 tylko 18  901 razy (razem to 45 607). Nauczyciele i pracownicy szkoły w dzienniku mają odnotowane 48 634 wizyty. Razem to prawie 190 000!

Rytm odwiedzin strony sp3gryfino.pl ustabilizował się co widać na wykresie, w środy mamy najwięcej odwiedzin,  a w soboty uczniowie odpoczywają od szkoły:

Tygodniowo odwiedza nas systematycznie około 2 700 osób (dziennie  ok. 700) wykonując średnio 11 200 odsłon (dziennie ok. 2000 lecz w dni weekendowe mniej).

Nieco inaczej statystyki widzi serwer www.

Średnio dziennie serwuje ok. 15 000 plików, lecz nie wszyscy czekaja aż sie strona całkowicie wyswietli (Hits>Files) zapewne szukając linka do stron dziennika, poczty czy też pracowni informatycznej.

Takie wyniki wskazują, że nasi użytkownicy znajdują na naszych stronach poszukiwane informacje. I takie też były plany w projekcie budżetu obywatelskiego, zacytuję: „W wyniku realizacji zadania poprawi się komunikacja około 3000 mieszkanców korzystających z usług Zespołu Szkół w Gryfinie.” Jak widać w statystykach cel zrealizowany w min. 90% – a to oznacza, że na 5.