Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Jak co roku Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w naszej szkole bardzo uroczyście. Tego trudnego zadania podjęła się klasa IIIE wraz z wychowawcą p. Rafałem Gugą, która zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych uczniów z klas IIA i IIC. Apele odbyły się w uroczystej oprawie z udziałem pocztów sztandarowych Szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Przepiękną dekorację auli wykonała pani Dorota Chojnacka, nauczycielka plastyki.
Oprócz muzyki i poezji nawiązującej do czasów minionych nie zabrakło odniesień do współczesnego patriotyzmu. Uczniowie pokazali, że o sprawach trudnych takich jak śmierć, cierpienie, bohaterstwo można mówić bez patosu i w przystępny sposób. Uczniom udało się stworzyć atmosferę zadumy, refleksji nad trudnym losem wielu pokoleń Polaków, z którymi historia boleśnie się obeszła. Aktorom udało się ,wywołać uśmiech , wzruszyć a nawet głęboko poruszyć wielu uczniów i nauczycieli. Publiczność bardzo przychylnie odniosła się do występu na scenie samego nauczyciela , który grając na scenie z uczniami pokazał, że ciężka praca nad akademią może być satysfakcjonującym wyzwaniem dla całej klasy.

MGG,
Rafał Guga