Tydzień Przedsiębiorczości dzień 1.

Tegoroczny Tydzień Przedsiębiorczości przebiega pod hasłem; Zostań przedsiębiorczym.
Celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania aktywnych postaw życiowych.
Dziś w auli szkoły uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w konferencji dotyczącej poznania wartości kształcenia zawodowego jak i lokalnego rynku pracy, prezentowanego przez jedne z najlepiej prosperujących makroprzedsiębiorstw na terenie Gminy Gryfino. Reprezentanci każdej z firm charakteryzowali specjalności swoich zakładów, środowiska pracy, zapotrzebowanie na konkretne zawody i kwalifikacje zawodowe, ścieżki awansu oraz możliwości rozwoju kariery zawodowej.
Gościliśmy;
wicedyrektora ZSP Nr 2 w Gryfinie Pana Macieja Puzika,
Panią Ilonę Sawicką z FIEGE Logistik/ Zalando Gardno,
Panią Aleksandrę Łowicz i Pana Radosława Wierzbickiego z Fliegel Textil Service/ Albatros Nowe Czarnowo,
Pana Tomasza Piekarza z Jaeger Polska Spółka z o.o. Gryfino,
Pana Arkadiusza Gęślowskiego z Parker Hannifin Gryfino,
Pan Tomasza Nowaka z DAF Grupa DBK Radziszewo.

W imieniu dyrekcji szkoły, uczniów i własnym; DZIĘKUJEMY.
Anna Pankowska
szkolny doradca zawodowy