Tydzień Przedsiębiorczości dzień 3.

W piątek, uczniowie uczestniczyli w dwóch spotkaniach.
Pierwsze spotkanie poprowadziła Pani Grażyna Prokopowicz z Narodowego Banku Polskiego Oddziału w Szczecinie. Odkryła przed uczniami wiele ciekawych informacji ze świata pieniądza i ekonomii. Odpowiedziała na pytanie dlaczego i za co kochamy pieniądze. Uczniowie mogli spróbować, jak smakują jadalne banknoty oraz dotknąć zafoliowanych, zniszczonych, wymieszanych i sprasowanych banknotów dwustu złotowych. W spotkaniu uczestniczyło 239 uczniów.
W drugiej części spotkania uczestniczyli uczniowie trzecich klas gimnazjum. Co kryje się pod hasłem rynek pracy wyjaśniła Pani Beata Frąckiewicz z Powiatowego Urzędu Pracy z Gryfina. Uczniowie dowiedzieli się, jak być aktywnym na rynku pracy, na jakie zawody jest zapotrzebowanie, jakie kwalifikacje zawodowe poszukiwane są na rynku pracy, co to znaczy być przedsiębiorczym i jak otworzyć własną działalność, a kluczem do sukcesu są umiejętności miękkie.

Tydzień Przedsiębiorczości za nami. Program był różnorodny i obfitujący w treści.
Miał za zadanie pomóc uczniom w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie jakie zasoby, cechy charakteru powinna mieć osoba przedsiębiorcza, jaką wiedzę i jakie działania powinna podejmować aby nie bać się ryzyka i przełamywać bariery. Dlatego też nie mogło zabraknąć treści związanych z podstawową wiedzą z zakresu rynku pracy, poznania przedsiębiorstw lokalnego rynku pracy, zawodowego sektora edukacyjnego i wartości pieniądza. Z rozwojem gospodarki tej dużej, globalnej ale i tej małej, lokalnej wiąże się biznes, ekonomia, pieniądze i wiedza, która jest fundamentem sukcesu.