Mistrzostwa Szkoły w Szachach

W poniedziałek 20 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Rywalizacja odbyła się zgodnie z regulaminem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria to uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych – „Igrzyska Dzieci”, a druga to uczniowie klas VII SP i klas gimnazjalnych – „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”. Oprócz walki o Tytuł Mistrza Szkoły zawody miały również na celu wyłonienie w tych kategoriach czteroosobowych reprezentacji na Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych. Tytuł Mistrza Szachowego w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII SP i II, III Gimnazjum) zdobył Bartosz Nędzarek IIC. Wicemistrzem został Szymon Soszka IIC. Trzecie miejsce zajęła Martyna Kuryło VIIA, a czwarte Gabriel Jazukiewicz IIB. Na piątym miejscu uplasowała się Weronika Jucha IIC. W kategorii Igrzysk Dzieci tytuł Mistrza Szachowego zdobył Krystian Biercewicz 5A, wicemistrzem została Liwia Babińska 3E. Na trzecim miejscu uplasowała się jej koleżanka z klasy 3E – Hanna Grabowska. Czwarte miejsce zajął Piotr Wilczyński z 6B, a na piątym uczeń z tej samej klasy Michał Mężyński.
Gratulacje dla wszystkich uczestników, a dla reprezentantów powodzenia w Mistrzostwach Powiatu!