Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 1 a

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie I a odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod czujnym okiem ratownika WOPR mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w naszej klasie były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może kiedyś uratować czyjeś życie.

Anna Jakonis