Z wizytą w stolarni

Uczniowie z trzecich klas gimnazjum uczestniczyli w wycieczce edukacyjno – zawodowej do stolarni PISARCZYK w Gryfinie. Chłopcy poznali środowisko pracy stolarza, tartak, hale. Właściciel stolarni, Pan Andrzej Pisarczyk, oprowadzając nas po zakładzie, opowiadał o różnych stanowiskach pracy, narzędziach pracy, maszynach, asortymencie, praktycznej nauce zawodu. Uczniowie dowiedzieli się jakie predyspozycje powinien posiadać stolarz. Pan Pisarczyk zachęcał uczniów do nauki, zdobywania kwalifikacji zawodowych, zdobywania doświadczenia zawodowego, ciągłej pracy nad podnoszeniem własnych umiejętności. A na koniec pożyczył uczniom, aby dobrze przygotowali się do wyboru zawodu i aby wykonywali go z pasją i zaangażowaniem.

Anna Pankowska
Szkolny doradca zawodowy