Zwycięstwo w XIII Jesiennym Turnieju Koszykówki

W czwartek 30 listopada trenujące koszykarki w naszym Uczniowskim Klubie Sportowym Olimpijczyk Gryfino udały się do Mieszkowic na organizowany, już po raz trzynasty, Jesienny Turniej Koszykówki. Nasza drużyna ma bardzo mało możliwości rozgrywania meczów o puchary i medale, dlatego bardzo chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia. Mieliśmy okazję zmierzyć się z zawsze mocnymi gospodyniami turnieju oraz koszykarkami z Dębna i Gorzowa. Szczególnie ciekawie zapowiadała się rywalizacja z drużyną z Gorzowa, ponieważ są to koszykarki trenujące w mocnym klubie AZS-AJP Gorzów Wlkp., który prowadzi szkolenie we wszystkich rocznikach i jest zapleczem drużyny grającej w ekstraklasie. Okazało się, że treningi i zaangażowanie dziewczyn przynosi wspaniałe rezultaty. Trzy wygrane mecze kolejno: z Mieszkowicami 27:17, z Dębnem 32:13, oraz z AZS-AJP Gorzów Wlkp 37:10. Przy tym meczu trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że były to zawodniczki młodsze, ale w przeciwieństwie do nas mają treningi pięć razy w tygodniu, grają w lidze oraz jeżdżą na obozy. Dziewczęta po raz trzeci z rzędu wygrały ten turniej – GRATULACJE! Udział w takich imprezach na pewno zaprocentuje w rozgrywkach szkolnych i innych turniejach.
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego: stoją od lewej: Julia Gorzkiewicz IIIB (4 pkt), Weronika Jucha IIC, Nicola Ochocka IIIF (29 pkt), Oliwia Kowalska IIIB (35 pkt), Pola Cebulska IIIA (4 pkt), Alicja Miler IIIE (2 pkt), klęczą od lewej: Joanna Wójcikowska VIC (10 pkt), Honorata Lis IIIB, Wiktoria Słonecka IIID (10 pkt), Laura Smolnik VIA, Anhelina Zhovtaliuk VIC (2 pkt), Julia Azarkiewicz IIA.
Zdjęcia z zawodów.