Spotkanie z mechanikiem

Na spotkanie z uczniami przyszła dziś kierownik BOSCH Diesel Centrum Bojarski – pani Agnieszka Szoka. Chłopcy ze zdziwieniem i podziwem słuchali wypowiedzi Pani kierownik, która używała specjalistycznego języka z dziedziny mechaniki pojazdowej. Mówiono o zainteresowaniach, matematyce, podzespołach, elektronice, o kształceniu branżowym, egzaminie czeladniczym, o zdobywaniu wiedzy na kursach kwalifikacyjnych, doskonaleniu umiejętności, możliwościach podjęcia pracy po ukończeniu szkoły branżowej. Pani Szoka opowiedziała historię naszego absolwenta, który – najpierw jako praktykant, później jako pracownik – zdobył pierwsze miejsce w kraju za jakość napraw układów dieslowskich. Życzyła uczniom przemyślanych wyborów zawodowych, zdobycia wykształcenia i pasji.

Anna Pankowska