Gimnazjalistka nagrodzona przez Marszałka Senatu

Martyna Szpyt, uczennica klasy 3A, została laureatką konkursu „Hejter, hacker, e-obywatel”, zorganizowanego przez  Senacki Zespół Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym.
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu eseju na temat „Hejter, hacker, e-obywatel”. Wypowiedź musiała zawrzeć się w 1800 znaków, co było szczególnym utrudnieniem przy tak rozległym temacie. Spośród blisko czterystu, nadesłanych z całej Polski, prac wybrano dwadzieścia. Ich autorzy zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie w ramach nagrody, uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji w Formacie Weimarskim poświęconej przeciwdziałaniu hejtowi i hackerstwu w sieci, która odbyła się 4. grudnia 2017 r. w Senacie RP.  Podczas seminarium laureaci konkursu, z rąk Marszałka Senatu – pana Stanisława Karczewskiego, odebrali również dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowymi atrakcjami było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i gmachu Parlamentu.
Piękną grudniową aurę można było wykorzystać także na spacery po, niemal już świątecznej, Warszawie.