Złoto koszykarek w Mistrzostwach Powiatu

W czwartek 7 grudnia odbył się Finał Powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt.
Nasze koszykarki startowały w tych zawodach w roli faworytek – broniły tytułu Mistrza Powiatu z zeszłego roku. Do finału awans uzyskały cztery najlepsze zespoły z eliminacji rejonowych: SP nr 1 Chojna, Zespół Szkół z Mieszkowic, ZSO z Gryfina i nasze złotka. Dobra gra i rozmiar zwycięstw nie pozostawia żadnych wątpliwości gdzie jest najlepsza koszykówka w powiecie! Tytuł Mistrza Powiatu obroniony. Dziewczęta startowały z pozycji faworyta, która nigdy dla sportowca nie jest wygodna. Może dlatego lekka presja dała o sobie znać w pierwszym meczu z Mieszkowicami. Początek bardzo nerwowy i skuteczność niewielka. Pierwsza kwarta przegrana 4:6. W drugiej niewiele lepiej 8:6. Dopiero od trzeciej kwarty dziewczęta zaczęły grać to co potrafią. Efekt: tylko jeden kosz zdobyty przez rywalki (12:2). W czwartej konsekwencja w grze przy dobrej skuteczności przyniosła ostatecznie dość wysokie zwycięstwo 37:18. W ścisłym finale zmierzyliśmy się z ZSO Gryfino. W tym spotkaniu dziewczęta zagrały koncertowo swoją „radosną” koszykówkę. Od samego początku pełna koncentracja i walka na całym boisku. Wygrana 46:7 . Awans do dalszych rozgrywek i złote medale zdobyte – Gratulacje!
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski: stoją od lewej: Alicja Miler (5 pkt) III E, Oliwia Kowalska (28 pkt) III B, Wiktoria Słonecka (4 pkt) III D, Julia Gorzkiewicz (8 pkt) III B, klęczą od lewej: Marta Dąbrowska (3 pkt) IIIC, Pola Cebulska III A, Weronika Jucha IIC, Honorata Lis (6 pkt) III B, Nicola Ochocka (29 pkt) III F, brakuje na zdjęciu: Julia Azarkiewicz II A.
Zdjęcia z zawodów.