Zakręceni wolontariatem

8. grudnia 2017 r. odbyły się dwutorowe spotkania dla uczniów gimnazjum, w ramach działań krzewienia idei wolontariatu. Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w wolontariacie rówieśniczym. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum o profilu wolontariackim z SP nr 7 ze Szczecina przygotowali, wraz z opiekunem – panem Przemkiem Landowskim, warsztat dla uczniów – wolontariuszy z naszej szkoły. W warsztacie uczestniczyli również wolontariusze europejscy. Działo się! Było pracowicie, treściwie, energetycznie! Co oddaje obfita fotorelacja.

W tym samym czasie, w auli szkolnej, pani Magdalena Magdalena Samul – Szerwińska z Sekretariatu ds Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, jako partner przedsięwzięcia, przekazała uczniom klas trzecich gimnazjum definicję wolontariatu, rodzaje wolontariatu, zaprezentowała dobre praktyki w tym zakresie. Do pracy na rzecz innych namawiała również pani Monika Tracz – koordynatorka działań wolontariackich z ramienia OPS w Gryfinie.

Spotkania można podsumować w dwóch słowach: warto pomagać! I do tego zachęcam wszystkich – dużych i małych! Pamiętaj, ile dasz od siebie, tyle do Ciebie wróci!

Anna Pankowska
Szkolny doradca zawodowy