Szachiści w pierwszej dziesiątce województwa

Rywalizację najlepszych szachistów w województwie rozpoczęli najmłodsi. W środę 13 grudnia udaliśmy się do odległego Koszalina na Finał Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Podróż okazała się dość owocna. Nasi reprezentanci zajęli 7 miejsce w stawce 20 szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. To dużo lepszy wynik niż w zeszłym roku (12 miejsce). Gratulacje tym większe, że trójka naszych zawodników to młodsze dzieci, które będą mogły w przyszłym roku pokusić się o jeszcze lepszy wynik! Skład reprezentacji: Liwia Babińska IIIE, Hanna Grabowska IIIE, Krystian Biercewicz VA, Martyna Kuryło VIIA.
Dzień później (14 grudnia) na finał w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, tym razem do Szczecina, udali się reprezentanci klas gimnazjalnych. Mimo przegrania tylko dwóch meczów zostali sklasyfikowani na 8 miejscu. W tej kategorii wiekowej naszą szkołę reprezentowali: Weronika Jucha IIC, Bartosz Nędzarek IIC, Szymon Soszka IIC, Gabriel Jazukiewicz IIB. Oczywiście gratulacje! To jest również „przyszłościowa” drużyna, ponieważ wszyscy są z drugiej klasy i na pewno będą chcieli powalczyć o lepszy wynik w przyszłym roku!
Wyniki meczów w Igrzyskach Dzieci:
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Gryfino 1: 3
SP nr 3 Gryfino – SP Sławsko 2,5 : 1,5
SP nr 3 Gryfino – SP Wałcz 2 : 2
SP nr 3 Gryfino – SP Turowo 4 : 0
SP nr 3 Gryfino – SP nr 9 Koszalin 2 : 2
SP nr 3 Gryfino – SP nr 5 Stargard 4 : 0
SP nr 3 Gryfino – SP nr 18 Koszalin 1 : 3
Wyniki meczów w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:
SP nr 3 Gryfino – SP Sławsko 2:2,
SP nr 3 Gryfino – SP Gościno 1:3,
SP nr 3 Gryfino – SP Łobez 2:2,
SP nr 3 Gryfino – SP Recz 2:2,
SP nr 3 Gryfino – SP Pyrzyce 3:1,
SP nr 3 Gryfino – SP Goleniów 3,5: 0,5,
SP nr 3 Gryfino – ZSO nr 7 Szczecin 1: 3,