Rośnie nam młoda kadra pedagogiczna….

Pewnego dnia moje uczennice Lena, Martyna i Paulina z klasy II A zwróciły się do mnie z pytaniem czy nie zechciałabym zaopiekować się nimi w związku z projektem edukacyjnym. Dziewczęta same wybrały temat i przygotowały plan zajęć ,które postanowiły zrealizować. Okazało się, że dziewczęta zaplanowały zajęcia dotyczące świat bożonarodzeniowych w Polsce oraz za granicą. Wybór pierwszoklasistów z klasy p. Kingi Lis okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, bawiły się i wykonywały zadania. Mikołajka Martyna, dzięki małym elfom, poznała wszystkie dzieci i obdarowała słodyczami. Nie mogło zabraknąć zajęć zręcznościowych oraz artystycznych, podczas których dzieci dekorowały upieczone przez uczennice ciasteczka. Tradycji musiało stać się zadość, ponieważ owe ciasteczka zostały błyskawicznie zjedzone. W rozmowie ze mną uczennice stwierdziły ,że zadanie okazało się wymagające i troszkę stresujące, ale dostarczyło im wiele wrażeń, pozytywnych emocji i satysfakcji. Jeden z chłopców tej klasy zapytał mnie po zajęciach: Ciociu, a czy te gimnazjalistki to jeszcze do nas kiedyś przyjdą?

Magdalena Gazdecka-Goślinowska