Klasa III E Mistrzem Szkoły w Piłce Siatkowej.

Tradycyjnie przed przerwą świąteczną – 22 grudnia – odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. Do walki o tytuł Mistrza stanęło czternaście klas: VIIA, VIIB, IIA, IIB, IIC, IIE, IIF, IIIA, IIIB, IIIC, IIID, IIIE, IIIF, IIIG. Zmagania sportowe trwały ponad pięć godzin i przebiegły w świetnej atmosferze, w której czynnie uczestniczyli zawodnicy i wspaniali kibice.
Mistrzem Szkoły na rok szkolny 2017/2018 została klasa IIIE – Gratulujemy!
Gratulacje należą się również panu Piotrowi Pawłowskiemu, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem tej cyklicznej i bardzo udanej imprezy.
Byliśmy pod wrażeniem bardzo profesjonalnego podejścia do zawodów klas, które przygotowały jednolite stroje oraz dla uczniów klas, którzy nie patrząc na wynik meczu cały czas zmieniali się „po równo” – Brawo za zespołowość! Cieszy podejście uczniów, dla których ważna była przede wszystkim zabawa. Była wielka radość i smutek po przegranej… to tylko świadczy o zaangażowaniu w sportową rywalizację. Jesteśmy pewni, że maksyma olimpijska – „Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni” jest znana naszym uczniom! Pamiętajmy, że nie każdy może bić rekordy i zdobywać medale, ale… najważniejszy jest udział i dobra zabawa! Turniej odbył się w dwóch etapach. W pierwszym drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Awans z grup do fazy pucharowej uzyskało sześć zespołów: IIE, IIIA, IIIC, IIID, IIIE, IIIF. W meczu o piąte miejsce lepsza okazała się klasa IIID wygrywając z klasą IIIA. W meczu o trzecie miejsce zwycięstwo odniosła klasa IIE pokonując klasę IIIC. W finale spotkały się klasy IIIE i IIIF, w którym po bardzo zaciętym, trzysetowym meczu, lepsi okazali się uczniowie z IIIE. Organizatorom pozostaje tylko jeszcze raz pogratulować wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy sportowej!

Zdjęcia z zawodów.