Mistrzostwa Szkoły Trójek Koszykarskich

W piątek 12 stycznia zakończyliśmy naukę w pierwszym półroczu mocnym akcentem sportowym. Tradycyjnie przed feriami odbył się Turniej o Tytuł Mistrza Szkoły Trójek Koszykarskich. W tym roku padł rekord w ilości startujących drużyn i zawodników. W zawodach wzięło udział aż 21 zespołów i 98 zawodniczek i zawodników. Turniej odbył się na zasadach Streetballu czyli 3-osobowe zespoły grały na jeden kosz. Rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa w koszykówkę trwała ponad cztery godziny – oczywiście przy wspaniałym dopingu kibiców. W tej imprezie nie było przegranych – zgodnie z maksymą olimpijską, która wyznacza podejście do sportu w naszej szkole: Jeżeli wraz z innymi stanąłeś na trasie biegu już wygrałeś choćbyś przybiegł ostatni”. Brawa należą się wszystkim uczestnikom naszej wspólnej zabawy! Tym większe, że mimo wielkich emocji na boisku zaraz po syrenie kończącej każdy mecz wszyscy, szczerze i z uśmiechem. gratulowali sobie dobrej gry (bez względu na wygraną czy przegraną).
Z racji czysto kronikarskich podajemy składy czterech drużyn, które zagrały w ścisłym finale:
Mistrzem Szkoły na rok szkolny 2017/2018 została drużyna składająca się z uczniów klasy IIIF: Nicola Ochocka, Dawid Nesterowicz, Michał Barticzka.
Drugie miejsce zajął zespół „Piękne i Bestie” w składzie: Oliwia Kowalska IIIB, Wojciech Jastrzębski IIIC, Mateusz Tołpa IIIC, Kuba Dziobkowski IIIC.
Trzecie miejsce zajęła drużyna „Jankowski i Spółka” w składzie: Honorata Lis IIIB, Marika Tokarzewska IIIE, Filip Jazdowski IIIE, Dawid Jankowski IIIE, Oskar Nesterowicz IIIF.
Na czwartym miejscu uplasowała się drużyna „3D” w składzie: Wiktoria Słonecka, Dominik Chalkias, Adam Zając, Aleksander Miler, Jakub Pawlik.
Zdjęcia z zawodów.