Warsztaty lepienia z gliny u „Biedroneczek”

Dnia 12 i 29 stycznia w grupie Biedroneczek odbyły się pierwsze warsztaty lepienia z gliny. Warsztaty poprowadziła pani Katarzyna, która o glinie wie prawie wszystko. Dzieci dowiedziały się jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny.
Przedszkolaki z ogromnym  zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Efektem twórczej pracy były piękne formy, które następnie zostały wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu Na drugim spotkaniu 29 stycznia    przedszkolaki malowały wcześniej przygotowane kształty. Zajęcia były pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Pani Katarzyna udzielała instrukcji, odpowiadała na wiele pytań dzieci i pomagała nieco w tworzeniu.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za poświęcony nam czas. Dzieci na pewno wiele się nauczyły i polubiły pracę z gliną, co widać na załączonych fotografiach.

Młyńska-Małolepsza Monika, Prokowska Kamila