Koszykarki w pierwszej ósemce województwa

W środę w naszej szkole gościliśmy najlepsze drużyny z czterech powiatów województwa zachodniopomorskiego. O dwa miejsca premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Województwa rywalizowały reprezentacje szkół: Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, Szkoła Podstawowa w Pyrzycach, Zespół Szkół w Boleszkowicach i nasza szkoła. Zawody rozegrane systemem „każdy z każdym” trwały prawie pięć godzin. Pierwszy mecz z SP Pyrzyce, mimo dość niepewnej gry z naszej strony zakończył się wysokim zwycięstwem 36:16. W drugim meczu z ZS Boleszkowice dużo lepsza skuteczność i również wysoka wygrana 48:18. Na koniec mecz z faworytem turnieju Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Już sama nazwa mówi dużo o tej drużynie. To zespół, która gra w lidze, co w czasie meczu było widać szczególnie w ostatnich minutach. W pierwszych dwóch kwartach dziewczyny zagrały doskonale wygrywając je 13:11. W ostatniej kwarcie uwidoczniło się przede wszystkim doświadczenie i ogranie w rozgrywkach ligowych zawodniczek ze Szczecina. Końcowy wynik 19:27, a więc przegrana tylko 8 punktami z takim zespołem to na prawdę niewiele. Dziewczęta mogą być bardzo zadowolone z wykonanej pracy na treningach, która przyniosła wspaniały efekt – drugie miejsce i awans do pierwszej ósemki województwa! Jesteśmy już od kilku lat w gronie najlepszych szkolnych drużyn województwa. Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki za udział w półfinale!
Skład reprezentacji, którą przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski: Oliwia Kowalska (43 pkt) III B, Alicja Miler (15 pkt) IIIE, Nicola Ochocka (27 pkt) IIIF, Wiktoria Słonecka (16 pkt) III D, Julia Gorzkiewicz (4 pkt) III B, Marta Dąbrowska (4 pkt) III C, Honorata Lis III B, Pola Cebulska IIIA, Weronika Jucha II C, Julia Azarkiewicz IIA.
Kilka zdjęć z zawodów.