BIBLIOTECZNE MUZEUM SZTUKI

Uczniowie klas 3c i 3d SP zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na wystawę „Portret kobiety w sztuce”. Po otrzymaniu darmowych biletów przenieśli się w zaczarowany świat sztuki. Poznali obrazy: Leonarda da Vinci – „Mona Lisa” i „Dama z łasiczką”, Jana Vermeera – „Dziewczyna z perłą”, Lucasa Cranacha Starszego – „Madonna pod jodłami”. Zobaczyli także oryginalne obrazy naszych malarek: „Bursztynkę” gryfinianki Elżbiety Stasiak (nauczycielki plastyki w naszej szkole) i „Bajkę całkiem znaną” szczecinianki Wiesławy Burnat.

Dowiedzieli się także czym charateryzowała się antyczna rzeźba („rzymski nos”, fryzura w stylu starożytnego Rzymu). Następnie w czytelni szkolnej obejrzeli prezentację o poznanych obrazach i wypełniali Kartę młodego znawcy sztuki podsumowując poznane wiadomości i rysując swój autoportret.