Sukces koszykarek – awans do Finału Mistrzostw Województwa

W środę 14 marca reprezentacja dziewcząt udała się do Szczecina na turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa w Koszykówce. Zagraliśmy w hali sportowej Szczecińskiego Domu Sportu, w której rozgrywane są mecze Zachodniopomorskiej Ligi Koszykówki. Jechaliśmy wiedząc, że na tym etapie szkolnych rozgrywek, są tylko drużyny trenujące koszykówkę, a więc nie będzie łatwo. Awans do półfinałów to osiągnięcie dużego formatu i to poczucie już nas w pełni satysfakcjonowało. Okazało się, że w rywalizacji sportowej nic nie można z góry przewidywać. I to jest piękno sportu. Dziewczęta mając świadomość swoich dużych umiejętności zagrały na świetnym poziomie. Wiara we własne możliwości i doskonała gra dała kolejny sukces tej reprezentacji. Wygrana i awans do ścisłej czołówki województwa, w której są tylko cztery drużyny, to największe osiągnięcie naszych obecnych koszykarek. To drugi awans do czwórki najlepszych w historii naszej dziewczęcej koszykówki! W turnieju wzięły udział mistrzowie powiatów: SP nr 10 Stargard, SP nr 3 Łobez, CMS Szczecin, i nasza drużyna. W pierwszym meczu, najważniejszym ponieważ decydującym o awansie, spotkaliśmy się z drużyną z SP nr 3 z Łobza. Z pełnym respektem dla rywalek nasze dziewczęta zagrały świetny mecz. Od początku do końca kontrolowały wynik. Spokojna i „radosna” koszykówka przyniosła niespodziewane wysokie zwycięstwo aż 42:16. Mając już zapewniony awans do ścisłego finału nasze koszykarki zagrały o pierwsze miejsce w turnieju z Centrum Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie. Niestety musieliśmy ponownie uznać większe umiejętności koszykarskie rywalek, które grają w lidze. Mimo przegranej 22:34 osiągnęliśmy historyczny awans z drugiego miejsca do Finału Województwa w Koszykówce Dziewcząt! Bez względu na miejsce w finale dziewczętom już należą się gratulacje za ten wspaniały wynik sportowy!

Drużynę przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.

Skład reprezentacji: Stoją od lewej: Opiekun: Dariusz Żołnowski, Oliwia Kowalska IIIB, Marta Dąbrowska IIIC, Alicja Miler IIIE, Julia Gorzkiewicz IIIB, opiekun: Małgorzata Hasse, klęczą od lewej: Julia Azarkiewicz IIA, Weronika Jucha IIC, Nicola Ochocka IIIF, Wiktoria Słonecka IIID, Pola Cebulska IIIA. Na zdjęciu brakuje , z powodu kontuzji, Honoraty Lis IIIB.

Kilka zdjęć z zawodów.