„GRYFINO – NASZE MIASTO”

W związku z 764 rocznicą nadania Gryfinu praw miejskich w naszej szkole odbyły się konkursy plastyczny i wiedzy. Celem konkursów było rozwijanie patriotyzmu lokalnego oraz wzbogacenie wiedzy o naszym mieście. W konkursie plastycznym zorganizowanym w dniu 28.02.2018 r. uczniowie przedstawiali róźnymi środkami plastycznymi najciekawsze zakątki gminy Gryfino. Laureatami konkursu zostali: I miejsce Karolina Góra 3 D II miejsce Aleksandra Stefaniuk 3 C
III miejsce Amelia Kozieł 3 E. Wyróżnienie otrzymali: Nina Mikuś 3 D, Alicja Sola 3C.
W kolejnym dniu odbył się konkurs wiedzy dla klas III Szkoły Podstawowej. Uczniowie zmagali się z testem zawierającym pytania z zakresu historii miasta, walorów przyrodniczych, zakładów pracy i innych ciekawostek dotyczących gminy Gryfino. Największą wiedzą wykazali się:
I miejsce Oliwia Pokorska 3 D, II miejsce Weronika Janiak 3 C, III miejsce Gracjan Kmieciak 3 F. Wyróżnienie otrzymali: Marcelina Zamolska 3C, Mikołaj Rosiak 3F, Apolonia Jabłońska 3 C. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą znajomością środowiska lokalnego.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:
Krystyna Sawicka
Anna Goźlińska
Agnieszka Pomykała
Justyna Siwik