PIERWSZEGO DNIA WIOSNY ŚWIAT BYŁ MUZYKĄ MALOWANY :)

Pod takim hasłem odbył się kolejny już Festiwal Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży, czyli FETKA 2018.
Powitaliśmy wiosnę grą, tańcem, wierszem i śpiewem.  Sprawdzeniem obecności był tym razem wiosenny okrzyk, w którym prym wiodła klasa 4 „c” , przez cały koncert żywo dopingując swoich wykonawców. Wszyscy tym samym wyrazili gotowość do wiosennych inspiracji.
Artyści, a było ich ponad czterdziestu, mieli okazję zaprezentować swoje, często skrzętnie ukrywane talenty.  Występy rozpoczęły się tańcem ze wstążką, z kolei przy piosence ” Alleluja ” w górę poszły telefony,  a światło latarek i wspólny śpiew stworzyły niepowtarzalny klimat. Publiczność miała okazję zobaczyć i posłuchać, jak brzmi fagot, a utwór ” Despacito ” grany na skrzypcach zadziwił i mile zaskoczył wszystkich. Ludowym akcentem była piosenka ” Czerwone jabłuszko ” wykonana w rytmie kujawiaka, a istny wulkan energii prezentowały tancerki z klas czwartych, piątych i szóstych. Mieliśmy także okazję wysłuchać po  mistrzowsku wyrecytowanego wiersza  pt. ” Grypa” Małgorzaty Strzałkowskiej.
Dla każdego było więc coś miłego. Na zakończenie czekało nas jeszcze jedno  zadanie – wspólne wykonanie piosenki ” Zawsze tam, gdzie ty „. Na scenie zaprezentowali się tym razem wszyscy artyści, a przy mikrofonie ponownie stanęła Małgosia, która z ogromną charyzmą wykonała ją już wcześniej – solo.
Koncert nie odbyłby się oczywiście bez ekipy technicznej, której opiekunem jest pan Czesław Oleszczyszyn – dziękujemy za fachową pomoc… i cierpliwość 🙂
Radzie Rodziców z kolei składamy podziękowania za ufundowanie słodkości dla naszych artystów – to był niezwykle miły…i „smaczny” gest 🙂
Wszystkim – tak uczestnikom, jak i słuchaczom – dziękujemy za udział w tegorocznej Fecie, wspaniałą zabawę i wiosenny bukiet artystycznych wrażeń.
Do zobaczenia za rok ! 🙂
Joanna Cichała
Nadiia Ciasnocha