Srebro w Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Mini-Olimpijczyk Cup”

W sobotę 14 kwietnia wspólnie z naszym Uczniowskim Klubem Sportowym Olimpijczyk Gryfino zorganizowaliśmy kolejny turniej koszykówki. Tym razem był to turniej dla najmłodszych koszykarek – roczniki 2005 i młodsze. W imprezie wzięły udział drużyny z Mieszkowic, Myśliborza, Krzywina i Gryfina. Pierwszy zespół z naszej szkoły to koszykarki z rocznika 2005/2006, a drugi zespół to dziewczęta z roczników 2007/2008, dla których był to pierwszy udział w zawodach. Przez siedem godzin rozegraliśmy 11 meczów. Poziom turnieju stał na wysokim poziomie, choć wyniki były bardzo zróżnicowane. Pierwsza drużyna po wygranych pojedynkach w grupie, w półfinale zmierzyła się z świetnie grającą drużyną z Myśliborza. Po bardzo emocjonującym meczu (chyba najlepszym w dotychczasowych zawodach) wygrana 32 : 27. W finale zmierzyliśmy się z koszykarkami z Mieszkowic – Mistrzyniami Powiatu. Niestety również tym razem dziewczęta musiały uznać lepszą dyspozycję rywalek – przegrana 15:32. Druga drużyna zamknęła stawkę zajmując szóste miejsce. Trzeba podkreślić, że składała się ona z młodszych dziewcząt z klas IV. Ich dużo niższy wzrost i waga… były widoczne, więc nic dziwnego, że ich zaangażowanie, bardzo ambitna walka i każda udana akcja wzbudzała wśród licznie zgromadzonych kibiców wielkie owacje!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku dla uczestniczek.
Indywidualne nagrody (statuetki i nagrody rzeczowe) trafiły do sześciu wyróżniających się zawodniczek.
Najskuteczniejsza: Lewandowska Iga (SP 3 Myślibórz I),
Pierwsza Piątka Turnieju: Signiewicz Magda (SP Krzywin), Buczkowska Eliza (SP 3 Myślibórz II), Sowa Aleksandra (UKS II Olimpijczyk Gryfino), Wójcikowska Joanna (UKS I Olimpijczyk Gryfino), i piąta uznana za najbardziej wartościową koszykarkę czyli MVP turnieju: Sługocka Anastazja (SP Mieszkowice).
Skład naszych drużyn, które trenują pod okiem Dariusza Żołnowskiego:
Pierwszy zespół: Joanna Wójcikowska, Anhelina Zhovtaliuk, Laura Smolnik, Gabriela Sznigir, Ramona Paleczna, Maja Wolska, Zuzanna Matoszko, Karolina Dorawa, Zofia Mędzin.
Drugi zespół: Małgorzata Linkiewicz, Julia Pasik, Aleksandra Sowa, Antonia Górecka, Nikola Hasse, Katarzyna Szuster, Zuzanna Wojdyła, Hanna Soroczyńska, Zuzanna Sołtysiak, Antonina Cebulska, Zofia Pomykała, Lena Błajszczak.
Zdjęcia z zawodów.