Nasze zmysły

W dniach 18-19 kwietnia pod taki właśnie tytułem w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia sensoryczno-plastyczne, na których dzieci dowiedziały się co to są i ile jest zmysłów, jaki zmysł jest dla człowieka najważniejszy, doświadczały pobudzania swoich zmysłów poprzez pokonywanie ścieżki sensorycznej oraz zabawy sensoryczno-ruchowe. Kolejną częścią zajęć było zrobienie przez dzieci woreczków sensorycznych (napełnianie pachnącym żelem i elementami), które potem posłużyły do zabawy manipulacyjnej, segregowania, przeliczana elementów, a wszystko to dostarczało niesamowitych wrażeń dotykowych. Na koniec spotkania dzieci wykonały sobie nawzajem masaż relaksacyjny do wierszyka-rymowanki. „Zmysłowe” zajęcia sprawiły zerówkowiczom wiele radości.

Agnieszka Kaczmarek

Terapeuta integracji sensorycznej