Finał Mistrzostw Województwa w Koszykówce Dziewcząt

We wtorek 24 kwietnia reprezentacja dziewcząt udała się do odległego Koszalina, w którym odbyły się Mistrzostwa Województwa w Koszykówce Dziewcząt. Osiągnęliśmy wielki sukces zajmując IV miejsce. Biorąc pod uwagę, że do rywalizacji wojewódzkiej stanęły reprezentacje z ponad 70 szkół województwa zachodniopomorskiego. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczu z półfinałów, w którym niestety przegraliśmy z CMS Szczecin 22:34. W pierwszym spotkaniu finału dziewczęta zagrały z reprezentacją SP nr 16 ze Szczecina. Szkoła ta ma wielkie tradycje koszykarskie i jest często uczestnikiem Mistrzostw Polski! Rywalki potwierdziły swoją klasę i zaprezentowały nieosiągalny dla nas poziom gry. Mimo ambicji naszych dziewcząt, które próbowały podjąć wyrównaną walkę, przegraliśmy te spotkanie wysoko 12 : 44. W drugim meczu dziewczęta zagrały z drużyną gospodarzy ZS nr 6 z Koszalina. Po raz kolejny musieliśmy uznać wartość drużyny rywalek, która na co dzień gra w lidze i trenuje od czwartej klasy SP… codziennie. Mimo wypracowywania sobie dobrych sytuacji rzutowych skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Po przegranej 20 : 58 – ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na IV miejscu w Mistrzostwach Województwa!
Finał i gra na tak wysokim poziomie z najlepszymi drużynami w województwie i w Polsce, jest ogromnym sukcesem (po raz drugi byliśmy w Finale Województwa w koszykówce dziewcząt). Jeszcze raz wielkie brawa dla naszych wszystkich koszykarek z drużyny!
Zespół przygotował i poprowadził Dariusz Żołnowski.
Skład reprezentacji: Na zdjęciu stoją od lewej: HONORATA LIS IIIB, NICOLA OCHOCKA IIIF, ALICJA MILER IIIE, OLIWIA KOWALSKA IIIB, JULIA GORZKIEWICZ IIIB, klęczą od lewej: MARTA DĄBROWSKA IIIC, WERONIKA JUCHA IIC, JULIA AZARKIEWICZ IIA, WIKTORIA SŁONECKA IIID.

Zdjęcia z zawodów.