Europejski Dzień Śniadania w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania. Miał on na celu uzmysłowienie dzieciom, jak ważny dla zdrowia jest ten pierwszy każdego dnia posiłek. Śniadanie to dawka pozytywnej energii na cały dzień – zwłaszcza wtedy, gdy przed nami dzień wypełniony pracą lub nauką. Mózg zużywa około 25% dostarczanej organizmowi energii, więc w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego nie wolno pomijać śniadań! Wspólnie z wszystkimi klasami 1-3 SP zjedliśmy śniadanie na naszej szkolnej stołówce. Organizatorzy przygotowali dla dzieci najpopularniejsze potrawy śniadaniowe: płatki z mlekiem, kanapki z twarożkiem, grzanki z serem lub dżemem i naleśniki. Do każdego śniadania można było się napić ciepłej herbaty lub gorącego kakao. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wybierały swoje ulubione dania śniadaniowe, które później całą klasą zjadały przy wspólnym klasowym stole. Wszyscy już wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się podczas lekcji.

Bardzo dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu tego wydarzenia uczennicom z klasy IIIB, bez których nie udałoby się przeprowadzić tego wspólnego śniadania.

 

Organizatorzy:

Agata Cieciuch

Natalia Gadowska

Katarzyna Krakowska

Alicja Szewczyk