Przedszkolaki z wizytą w naszej szkole

W czwartek 26 kwietnia 2018 roku grupa „Kogucików” z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka odwiedziła naszą szkołę. Celem tej wizyty było poznanie bliżej szkoły do której dzieci będą mogły uczęszczać po ukończeniu przedszkola. Spacer po szkole rozpoczęliśmy od zapoznania się z funkcjonowaniem stołówki szkolnej, bloku sportowego, gdzie goście podziwiali puchary i medale zdobyte przez naszych uczniów na zawodach sportowych. Najmłodsi poznali również ciężką pracę Pań woźnych, jednak największa atrakcją była możliwość zobaczenia monitoringu naszej szkoły. Mali goście odwiedzili również gabinet naszych Pań Dyrektor, Pani Małgorzaty Augustyniak oraz Pani Hanny Taczyńskiej, które opowiedziały krótko o swojej pracy. Następnie udaliśmy się do czytelni, pedagoga szkolnego, terapeuty oraz klasy 0b gdzie dzieci z zainteresowaniem słuchały o pracy wszystkich Pań. Po zwiedzaniu szkoły „Koguciki” wraz z wychowawcami udały się do świetlicy szkolnej w celu uczestniczenia w zajęciach ” Zdrowe odżywianie”. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały sałatkę owocową. Przedszkolaki po zajęciach pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach wracały do swoich domów. Niektóre z nich zapewne wrócą po wakacjach do naszej szkoły już jako nasi uczniowie.

Katarzyna Krakowska

Natalia Gadowska