Przedstawienie teatralne z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Dnia 26 i 27 maja kwietnia w naszej szkole uczciliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie szkoły podstawowej i ich starsi koledzy z gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu teatralnym przedstawiającym przyczyny i okoliczności powstania Ustawy rządowej z 1791 roku. Poszczególne scenom towarzyszyła odpowiednia dekoracja oraz prezentacja multimedialna. Uczniowie występowali w strojach stylizowanych na czasy oświecenia. Udział w tym przedsięwzięciu pozwolił uczniom udoskonalić ruch sceniczny, wymowę oraz dykcję. Gra bez nagłośnienia(mikrofonów) pozwoliła poczuć się publiczności jak w prawdziwym teatrze. Spektakl został przyjęty bardzo pozytywnie, a aktorzy oraz opiekunowie otrzymali wiele ciepłych słów uznania od młodej publiczności i kadry pedagogicznej.

Magdalena Gazdecka-Goślinowska