Dwa razy trzecie miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej „GRYF CUP 2018”

W sobotę 12 maja nasz Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Gryfino zorganizował kolejny turniej. Tym razem były to zawody w piłce ręcznej chłopców. Nasi młodzi szczypiorniści z roczników 2006 i 2007 zmierzyli się z rówieśnikami z najlepszych klubów w województwie zachodniopomorskim. W sumie w turnieju zagrało sześć drużyn: dwa zespoły z KU AZS Politechnika Koszalińska, SP 71 Szczecin, MKS Kusy/SP 55 Szczecin i dwa zespoły naszego UKS Olimpijczyk Gryfino. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, ale zespoły klasyfikowane były w dwóch kategoriach: rocznik 2006 – klasy V i 2007 – klasy IV. Przez sześć godzin rozegrano piętnaście meczów. Entuzjazm, ambicja, świetne zagrania i łzy po przegranych meczach – wszystko było i te emocje sportowe udzielały się również licznie zgromadzonym kibicom, którzy nagradzali piłkarzy wielkimi brawami. Na doskonalenie i zwycięstwa jest jeszcze czas najważniejsze, że turniej udał się wyśmienicie. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, a drużyny puchary i dyplomy. Oba nasze zespoły zajęły trzecie miejsca zdobywając brązowe medale. Pomysł, organizacja i prowadzenie drużyn – Grzegorz Gniazdowski. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji i w przygotowaniu poczęstunku dla uczestników.
Składy naszych drużyn:
UKS Olimpijczyk I:
Miłosz Żeglin, Jan Olszański, Oliwier Hasse, Filip Ostrowski, Kuba Szymański, Antoni Poprawski, Piotr Godyński, Kuba Fojut, Oskar Fojut, Mikołaj Puszka.
UKS Olimpijczyk II:
Franek Galus, Jakub Jastrowicz, Jan Sochacki, Szymon Mróz, Piotr Modrzejewski, Grzegorz Wójcik, Jakub Januszewski, Franek Konopnicki, Tomasz Mastrenak, Michał Szandurski, Szymon Galus.
Indywidualne wyróżnienia (statuetki) otrzymali: w roczniku 2007: Król strzelców: Badziński Tymek (KU AZS Politechnika Koszalińska II), Najlepszy zawodnik turnieju: Maczulski Kacper (MKS Kusy/SP55 Szczecin), Najlepszy bramkarz: Galus Franek (UKS Olimpijczyk Gryfino II).
W roczniku 2006: Król strzelców: Karbownik Mateusz (SP 71 Szczecin), Najlepszy zawodnik turnieju: Kasprowiak Filip (KU AZS Politechnika Koszalińska I), Najlepszy bramkarz: Fojut Oskar (UKS Olimpijczyk Gryfino I).
Najlepsi zawodnicy drużyny:
Dłubisz Alan (MKS Kusy/SP 55 Szczecin),
Ołówka Hubert (KU AZS Politechnika Koszalińska II),
Sochacki Jan (UKS Olimpijczyk Gryfino II),
Struczko Franek (SP 71 Sczecin),
Dworaczyk Jakub (KU AZS Politechnika Koszalińska I),
Żeglin Miłosz (UKS Olimpijczyk Gryfino I).
Zdjęcia z zawodów.