Nasza drużyna w czołówce szkolnych grup ratowniczych w województwie zachodniopomorskim :)

Zakończył się I etap teoretyczny IV Wojewódzkiego  Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
* W konkursie wzięło udział 56 szkół z całego Województwa Zachodniopomorskiego.
Część teoretyczna polegała na rozwiązaniu drogą internetową skomplikowanych zadań zawartych w teście jednokrotnego i wielokrotnego wyboru , które przygotowane zostały przez Ochotniczą Straż Pożarną w Szczecinie.
Dziesięć najlepszych zespołów, które zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu to:
1 . SP nr 21 ze Szczecina
2.  SP nr 10 ze Stargardu
3 . SP z Chwiramia
4.  SP nr 3 z Gryfina 🙂
5.  SP z Kalisza Pomorskiego
6.  SP z Gryfic
7.  SP nr 1 z Chojny
8.  SP nr 8 z Polic
9.  Gimnazjum Nr 46 ze Szczecina
10. SP nr 7 z Kołobrzegu
Przed nami kolejny etap – zmagania praktyczne. Te będą się odbywały przez cały dzień, między innymi na terenie Wałów Chrobrego, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim czy budynku Filharmonii Szczecińskiej. Niezależnie od wyników, będzie to dla nas kolejne, wartościowe doświadczenie i motywacja, aby medyczną wiedzę zgłębiać jeszcze bardziej i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć…  :).
Trzymajcie kciuki !
Opiekun Szkolnego Koła PCK – Joanna Cichała