Niektórzy lubią poezję …

Mam talent!!!

Przeprowadziliśmy wywiad z kolejnym młodym talentem z naszej szkoły. Tym razem jest to Natalia Fitas, uczennica klasy 6c, której pasją jest pisanie wierszy. Zadaliśmy jej kilka pytań, a efekty naszej współpracy możecie zobaczyć poniżej:

Skąd w ogóle wzięło się zainteresowanie pisaniem swoich własnych tekstów?

Pisaniem zainteresowałam się około rok temu. Z nudów zaczęłam bazgrać po zeszycie totalne głupoty, jednak, o dziwo – spodobało mi się to. Zaczęłam pisać regularnie, aż w końcu stało się to moją pasją. Nie wyobrażam sobie życia bez tworzenia nowych wierszy bądź cytatów, kocham to.

Co cie motywuje do pisania i co najbardziej w tym lubisz?

Do pisania motywują mnie różne sytuacje z mojego życia, to właśnie one są moją inspiracją. Uwielbiam przelewać swoje wspomnienia na kartkę w postaci przemyśleć czy piosenek. Najbardziej w tym wszystkim lubię to, że pisząc swoje własne pracę mogę choć na chwilę uciec od rzeczywistości.

W jakim miejscu/ warunkach najlepiej ci się pisze?

Najlepiej piszę mi się w ciszy, w moim pokoju. Gdy jestem sama łatwiej mi się skupić i pozbierać myśli.

Co mogłabyś powiedzieć osobom które chciałyby rozwijać się w tym kierunku?

Jedną z ważniejszych spraw jest noszenie przy sobie czegoś, na czym moglibyśmy zapisać swoje myśli. Może to być nasz pamiętnik albo zwykły brudnopis, jednak to co najważniejsze kryje się w głębi nas. Wystarczy, że choć na moment zamkniemy oczy, a otworzymy serce, bo to z niego wypływają najpiękniejsze słowa.

Bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy Ci nieustającej inspiracji 🙂 

Ala i Martyna