Zwycięstwo w konkursie Always: #JakDziewczyna

Otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie: Drużyna koszykówki dziewcząt istniejąca w naszej szkole wygrała konkurs „Always – #Jak Dziewczyna”. Wygraliśmy całkiem sporą kwotę na sprzęt sportowy (4 000 zł)…, a było to tak: Dziewczęta trenujące koszykówkę w naszym szkolnym klubie „Olimpijczyk Gryfino” na początku roku zainteresowały się kampanią społeczną „Always #JakDziewczyna” i podjęły decyzję o zgłoszeniu się do tej kampanii. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie dowolnej prezentacji zawierającej zdjęcia, film itp., które pokażą ich możliwości i osiągnięte sukcesy. Nasze koszykarki zorganizowały się bardzo szybko przygotowując film zgłoszeniowy i pozostałe niezbędne dokumenty. Film powstał dzięki zaangażowaniu Jakuba Dziobkowskiego, który nakręcił, opracował i opublikował filmik. Po zakwalifikowaniu do konkursu przez firmę prowadzącą w Polsce tę międzynarodową akcję pozostało nagłośnić kampanię i zbierać głosy na stronie: www.alwaysjakdziewczyna.pl. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i bardzo aktywne włączenie się rodziców odnieśliśmy sukces wygrywając tę kampanię w naszym województwie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie poprzez głosowanie, a szczególnie rodzicom Weroniki i Laury, którzy poświęcili swój czas na wycieczki do sklepu…., co dało nam wiele głosów liczących się wielokrotnie!

Poniżej krótka informacja o celach tej kampanii ze strony http://www.alwaysjakdziewczyna.pl/ na której można obejrzeć filmy i dowiedzieć się więcej o tej akcji:
Always #JakDziewczyna napędzana jest przez miliony dziewcząt z całego świata, dzięki którym stwierdzenie #JAKDZIEWCZYNA nabiera nowego niezwykłego znaczenia. Ile razy słyszymy komentarze w stylu „to nie jest sport dla dziewczyn” albo widzimy mecze dziewczęcych drużyn rozgrywane przy w połowie pustych trybunach? Jak wpływa to na same dziewczęta i ich chęć uprawiania sportów?
Dla Always – światowego lidera w kategorii produktów ochrony kobiecej, a także marki aktywnie wspierającej budowanie pewności siebie u dziewcząt – to kluczowe pytania dotyczące sportu, którego uprawianie ma ogromne i długotrwałe znaczenie w kształtowaniu charakteru, nabraniu i zachowaniu dziewczęcej pewności siebie.