Zapomniana literatura?

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i stulecia odzyskania niepodległości w naszej szkolnej bibliotece można obejrzeć wystawę książek dla dzieci i młodzieży z okresu II RP (1918-1939). Oprócz znanych utworów, takich jak „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Na straganie” Jana Brzechwy, wystawiono mniej znane np. „Anię z Lechickich  Pól” Marii Dunin-Kozickiej ( polską odpowiedź na „Anię z Zielonego Wzgórza”), „Kichusia majstra Lepigliny” Janiny Porazińskiej (polską odpowiedź na książkę C. Collodiego – „Pinokio”). Wystawę uzupełniają eksponaty z epoki: przedwojenny kryształowy kałamarz, pióra ze stalówkami, pieczęć do laku. Można także popróbować swoich sił w kaligrafiii i poćwiczyć piękne odręczne pismo (piórem ze stalówką).
Wasze Bibliotekarki