III miejsce w Jesiennym Turnieju Koszykówki Diewcząt

W czwartek 15 listopada reprezentacja naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Gryfino udała się do Mieszkowic na organizowany cyklicznie od czternastu lat „Jesienny Turniej Koszykówki Dziewcząt”. Tym razem nie jechaliśmy w roli faworyta. Zawody były, jak zwykle, organizowane dla roczników gimnazjalnych. Nasza drużyna jest dużo młodsza. Składa się przede wszystkim z roczników z klas piątych i szóstych. Zagraliśmy trzy mecze z Mieszkowicami, Gorzowem i Dębnem. Początek dwóch meczów z Mieszkowicami i Gorzowem podobny, w miarę wyrównana gra. Jednak z czasem doświadczenie i siła fizyczna starszych dziewcząt dała dużą przewagę rywalkom. W obu meczach dość wysokie przegrane (17:50 i 12:57). W ostatnim meczu z Dębnem dziewczęta zagrały doskonale. Mimo przewagi przeciwniczek pod względem wzrostu i siły, nasze koszykarki wykazały się dużą ambicją i szybkością. Do tego doszła dobra skuteczność, co zaowocowało wysoką wygraną 35:13. Takie turnieje dla naszych młodych koszykarek to świetny trening i na pewno zaprocentuje w przyszłości. Trzecie miejsce w konfrontacji ze starszymi dziewczętami to dobry wynik – GRATULACJE!
Kilka zdjęć zawodów. 
Skład reprezentacji prowadzonej przez Dariusza Żołnowskiego:
Gabriela Sznigir 6C, Maja Wolska 6C, Aleksandra Sowa 5E, Zofia Mędzin 5E, Ramona Paleczna 6A, Zuzanna Matoszko 6A, Małgorzata Linkiewicz 5A, Karolina Dorawa 6C, Julia Pasik 5E, Zofia Pomykała 5F, Anhelina Zhovtaliuk 7D, Joanna Wójcikowska 7D, Laura Smolnik 7A, Antonia Górecka 5E, Katarzyna Szuster 5B.