Brązowe medale Szachistów w Mistrzostwach Województwa

W czwartek 6 grudnia gościliśmy drużyny szachowe. Z każdego zakątka naszego województwa przyjechali najlepsi, którzy stanęli w szranki o tytuł Mistrza Szachowego Województwa Zachodniopomorskiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się doskonale. Po siedmiu rundach, a nie było łatwo, zgromadzili 10 punktów meczowych – tyle samo co 2, 3 i 4 drużyna. O miejscach medalowych zdecydowały małe punkty, a tych zgromadziliśmy 19,5 (0,5 pkt zabrakło do srebra), co dało nam trzecie miejsce i brązowe medale. Wielkie gratulacje dla naszych szachistów. Po dość długiej przerwie wróciliśmy na podium w Mistrzostwach Województwa!
Pierwsze miejsce i trzeba uczciwie powiedzieć – poza zasięgiem – zdobyła drużyna z SP nr 7 z Kołobrzegu. Druga drużyna to nasi sąsiedzi SP nr 2 z Gryfina, z którą w bezpośrednim pojedynku wygraliśmy 3:1, jednak w całym turnieju straciliśmy więcej małych punktów i to zdecydowało o naszym niższym miejscu.
Brązowi medaliści to: Bartosz Nędzarek 3 C, Szymon Soszka 3 C, Gabriel Jazukiewicz 3 B, Martyna Kuryło 8 A.
Kilka zdjęć z zawodów.
Wyniki meczów:
SP nr 3 Gryfino – SP Sławsko 1,5: 2,5,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 6 Szczecinek 4:0,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 3 Choszczno 3:1,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 2 Gryfino 3:1,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 7 Kołobrzeg 1:3,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 5 Goleniów 4: 0,
SP nr 3 Gryfino – SP nr 3 Łobez 3:1,