Świątecznie w SP3

Boże Narodzenie to czas spotkań czas kiedy wszyscy stają się dla ciebie bardziej życzliwi zapominają o wszelkich waśń. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt tradycją naszej szkoły są doroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane i grane dla maluszków z oddziałów przedszkolnych i uczniów z klas 1-5 Sp. Tak więc 14 grudnia 2018 roku pięknie udekorowana aula i przygotowana scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O miłe doznania artystyczne i słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokalistki z klasy 5. Myślą przewodnią i zarazem puentą biblijnej historii stały się słowa, które każdy z nas zna:  „Jest taki dzień. Tylko jeden raz w roku. Dzień zwykły, który liczy się od zmroku”, którą zaśpiewał nasz gość solista Łukasz Tokarski. Wszyscy zebrani mogli po raz kolejny przeżyć historię Świętej Rodziny. Cały spektakl ukazująca scenki biblijne oraz wątki z życia nowo narodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców i aniołów, przeplatana była bożonarodzeniowymi kolędami i pastorałkami. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, odniesienie do współczesnych sytuacji, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki złożyły się na całość wspaniale wprowadzając w nastrój Bożego Narodzenia i zachęcającą, by je przeżyć głęboko. Na zakończenie nie zabrakło życzeń kierowanej do Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz pracowników administracji i obsługi. Przedstawienie skłoniło do refleksji. Ożywiło wszystko co dobre piękne rodzinnej szlachetne, tym bardziej, że to już kolejny raz.

Były to jasełka wyjątkowe.

Boże Narodzenie 2018

Czesława Romanowicz